Müşteri Hizmetleri

3D Secure/Güvenlik

 

Sitemizde uygulanan 3D güvenlik (3D Secure) NEDİR?
 

3D güvenlik (3D Secure) online alışverişlerin ödeme işlemlerinde kullanılan 2 aşamalı bir güvenlik sistemidir. İnternetten alışverişlerde bir zorunluluk olmasa da kullanıcılara güven unsurunu sağladığı için SunuMMarkeT.com tarafından kullanılmaktadır.

3D güvenlik nasıl çalışır?

3D güvenliğin çalışma prensibini özetleyecek olursak: Tüketici internet sitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme işlemini gerçekleştirmek için seçimini yaptığında ve ödeme işlemini onayladığında tüketicinin kredi kartına tanımlı olan telefon numarasına bankadan bir şifre gönderilir. Gönderilen bu şifre tek kullanımlıktır ve kısa bir zaman içinde kullanılmadığında geçerliliğini yitirir.

Tüketici bankadan cep telefonuna gelen kodu, açılan banka sayfasına giriş yapar. Şifrenin doğru girilmesiyle beraber tüketicinin yaptığı alışveriş onaylanmış olur.

Ödeme işlemi onaylandıktan sonra tüketici yeniden e-ticaret sitesine yönlendirilir. 

yukarıda yer alan mesaj içeriği bankadan bankaya farklılık gösterecektir.

 

Tüketici güvenliği

Tüketicilerin online alışverişlerde en çok korktukları durumlardan biri kredi kartı bilgilerinin çalınması veya bu bilgilerin kendi onayları dışında kullanılmasıdır.

3D Secure sistemiyle kullanıcının kredi kartı bilgilerinin yanı sıra cep telefonuna gelecek olan kod da gereklidir. Bu da kullanıcıların bilgisi olmadan kartlarının kullanılmamasını sağlar. Tüketicinin kredi kartı bilgileri çalınsa dahi, 3D secure sistemini kullanan bir e-ticaret sitesinden bu bilgilerle alışveriş yapılamaz. Alışveriş yapılmaya çalışıldığında banka tüketicinin telefonuna bu işlem için bir şifre gönderecektir. Böylece tüketici kartından işlem yapıldığını fark edecek ve dilerse bankayı arıyarak talebi doğrultusunda kredi kartını işleme kapatılabilecektir.

 
Projeksiyon Markaları Perdeler Müşteri Hizmetleri  
ViewSonic Storlu Perdeler Site kullanımı Hakkımızda
BenQ  Motorlu Perdeler 3D Güvenlik Referanslarımız
Sony Portatif Perdeler Gizlilik Politikamız Banka Hesaplarımız
Acer Yapışan Folyo Perde İade koşulları İletişim Formu
Hitachi   Sipariş / Teslimat Adres - Harita
Epson Ters Projeksiyon    
       
Mesafe Hesaplayıcı    
 
SunuMMarkeT.com Turkuaz Bilişim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
Sedat Simavi Sokak No:60/3 Çankaya ANKARA

0 312 223 22 55 - 0 312 213 33 27  Faks : 0 312 223 27 68

 WhatsAPP 0 533 196 86 24       sunummarket 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.